Ohlášky:

Ohlášky 20

7. neděle velikonoční B, 12.5.2024

V pondělí 13. května bude památka Panny Marie Fatimské. Mše svatá bude sloužena ve Zdislavicích v 17 hodin.

Ve středu 15. května ve 13:30 h bude v Louňovicích pohřeb paní Marie Šimáňové. Večerní mše svatá v Louňovicích již sloužena nebude.

Ve čtvrtek 16. května bude svátek sv. Jana Nepomuckého, hlavního patrona Čech. Mše svatá bude sloužena ve Zdislavicích v 9 hodin.

V termínu 18.-24. května se uskuteční farní pouť do Fatimy a Santiago de Compostela.

– V týdnu od 20. května bude ve všední dny mše svatá sloužena pouze v pátek 24. května, a to ve Zdislavicích v 17 hodin.

!!! V neděli 19. května (Slavnost Seslání Ducha Svatého) bude mše svatá ve Zdislavicích výjimečně v 9:30 h. Mše svatá v Načeradci v 11 hodin zůstává v platnosti. Mše svatá v Pravoníně v neděli 19. května nebude. !!!

V sobotu 25. května bude ve Zdislavicích ve 13 hodin pokřtěn František Škoula.

– V neděli 26. května budeme slavit Slavnost Nesvětější Trojice. Ve 14 hodin bude v kapli v Daměnicích sloužena poutní mše svatá.

Slavnost Těla a Krve Páně (Boží Tělo) bude letos v neděli 2. června. Jako každý rok, i letos bude po mši svaté (začátek v 8 hodin) následovat průvod ke čtyřem oltářům. Prosím vás tedy o výzdobu kostela, o zapojení ministrantů, družiček… V Pravoníně a Načeradci mše svatá tento den nebude. Je-li to jen trochu možné, zúčastněte se této krásné slavnosti, kdy svátostný Ježíš prochází kolem našich domovů a žehná našemu městysu a farnosti.

Za zvýhodněnou cenu 700 Kč (prodejní cena je 780 Kč) je možné zakoupit si knihu Momenty ticha – české kostnice ve fotografii, v níž se nachází také kapitola o zdislavické kostnici. Autorem je Miroslav Hlinka. Kniha je k nahlédnutí vzadu v kostele ve Zdislavicích.

Úmysly mší svatých v následujícím týdnu:

neděle 12. května v 8 hodin (Zdislavice): za rodinu Formanovu, Málkovu, Matouškovu, za Albína Škrabala, Zdeňka Vavrouse a Miroslava Příhodu

neděle 12. května v 11 hodin (Načeradec): za P. Zdeňka Konečného, za biskupa Josefa Kajneka a za Petra, Zuzanu a Marka

úterý 14. května v 17 hodin (Zdislavice): za rodiče Marii a Bohuslava Kohoutovy, jejich rodiče, rodinu Jankovských, za Františka, Miloslava a Antonína a za Boží požehnání pro všechny členy rodiny

pátek 17. května v 17 hodin (Zdislavice): za Františka Trávníčka, jeho rodiče, Josefa a Marii Filipovy, dceru, manžela a syna

neděle 26. května v 9:45 h (Pravonín): za Bohumila a Marii Kapkovy, rodiče z obojí strany, zetě Antonína a babičku Gitku